Čo si priniesť na cvičenie Pilates

Fľaša s vodou. Hoci sa až tak nezapotíte, môže sa stať, že ju budete potrebovať. Najlepšia je bez bubliniek, aby vám tieto nespôsobili kŕče v žalúdku. Predsa len aktivita všetkých brušných svalov dohromady prináša už sama o sebe masáž vnútorných orgánov.

Čo znamená a čo vám prinesie pohodlné oblečenie pri cvičení?

Tričko by malo byť dlhšie aby vám zakrývalo driekovú oblasť chrbtice čo oceníte hlavne v polohách ľahu na chrbte a na boku. Ak ste náchylní na chlad, je lepšie sa obliecť vo vrstvách, kde pri zahriatí sa viete jednej vrstvy zbaviť a opäť pri nepohodlí dať ju naspäť na seba. Vrstvy však by mali byť čo najtenšie, aby som vedela odkontrolovať postavenie jednotlivých častí tela pri cviku.

Nohavice krátke alebo dlhé? Opäť by mali zakrývať driekovú oblasť, aby ste sa cítili pohodlne. Dĺžku prispôsobte Vášmu komfortu. Skúste si vybrať materiál, ktorý zľahka bude obopínať Vaše krivky, je pre mňa veľmi dôležité vidieť pohyb Vašich dolných končatín a kontrolovať ich postavenie počas cvičenia. Veľa visiaceho materiálu môže prekážať nielen pri pohybe, ale aj pôsobiť rušivo pri koncentrácii na cvičenie.

Ponožky alebo naboso?
Bosé chodidlá sú najpríjemnejším riešením. Najlepšie takto precítite takzvanú trojbodovú rovinu chodidla, malíčkovú hranu, palec a vonkajšiu hranu päty na zemi. Uvedomujete si lepšie prácu Vašich chodidiel, ich postavenie na špičky a päty, môžete sledovať aktivitu klenby chodidla. V ponožkách sú predsa len obmedzenia ale ak Vás chlad prinúti skúste ponožky s otvorenými prstami.

Uterák alebo deka?

Jednu z týchto pomôcok používame veľmi často na podloženie hlavy, pretože s ich pomocou sa hrudník lepšie rozprestrie na podložke. Tiež pre začiatočníkov je to výborná pomôcka pre dýchanie, ktorá Vám umiestnením na zadné dolné rebrové oblúky pomôže tzv. nadýchnutiu sa do uteráka a otvorenie spomínanej časti hrudníka.

Ďalšie obmedzenia, ktoré môžu spôsobiť diskomfort pri cvičení

Dámy s dlhými vlasmi a chvostom zapnutým v cope, prosím dajte si gumičky nižšie, aby nevadili na temene hlavy. Pri kupovaní oblečenia prosím dbajte na čo najmenej kovových alebo kamienkových častí, ktoré by Vám mohli utláčať krížovú kosť alebo boky.